Products  

Wireless system (on-line real-time access control system)

What's SALTO wireless

System components

System benefits

SALTO platform

 

Co to jest SALTO Wireless

SALTO Wireless Wyobraź sobie, mieć możliwość kontroli wszystkich drzwi w budynku z jednego centralnego komputera jednym kliknięciem myszki. Wyobraź sobie, mieć możliwość monitorowania sieci dostępu, usuwania kart oraz pobierania listy zdarzeń i to wszystko w czasie rzeczywistym.

SALTO było pierwszą firmą na świecie, która opracowała bezprzewodowy system elektronicznej kontroli dostępu, oparty na Wirtualnej Sieci SALTO oraz technologię zapisu danych na karcie data-on-card Wyprzedzając potrzeby rynku również tym razem, wprowadziliśmy na rynek SALTO Wireless czyli bezprzewodowy, oparty na częstotliwości radiowej, zasilany bateriami, elektroniczny system kontroli dostępu w czasie rzeczywistym.

 

 

 

Jak działa?

SALTO wireless 

 

System SALTO wireless to bezprzewodowy system kontroli dostępu zasilany bateriami, który wykorzystuje częstotliwość radiową do komunikowania się z centralnym komputerem w czasie rzeczywistym.

 

  

  

Elektroniczne okucia Wireless

Wireless locks Szeroka gama rozwiązań dla niemal każdego rodzaju drzwi. Elektroniczne okucia SALTO XS4 Wireless kompatybilne są z większością zamków wpuszczanych o standardach Europejskich, Skandynawskich, ANSI oraz australijskich. Rozwiązania do dźwigni antypanicznych, drzwi szklanych a nawet do drzwi o wąskim profilu aluminiowym.

Elektroniczne okucia Salto są kompatybilne z technologią kart Mifare, Mifare Plus, Desfire, DESFire EV1, Picopass, iClass i SKIDATA oraz NFC, co daje możliwość zastosowania istniejących kart, minimalizując koszty wdrożenia systemu.

Okucia SALTO są inteligentne i podejmują decyzję o przyznaniu lub odmowie dostępu w oparciu o prawa użytkowników. Odpowiedź jest natychmiastowa bez konieczności komunikacji z serwerem lub kontrolerem, unikając ewentualnych problemów z siecią oraz konieczności zastosowania kluczy master.

W przypadku awarii sieci, okucia automatycznie przechodzą w tryb pracy offline i przyznają dostęp na podstawie informacji zapisanych na karcie poprzez Wirtualną Sieć SALTO bez narażania bezpieczeństwa i praw dostępu użytkownika.


Bramki


wireless gateway Bramki stanowią połączenie pomiędzy komputerem a siecią bezprzewodowych zamków. Zapewniają przepływ informacji w czasie rzeczywistym pomiędzy z PC do zamków i na odwrót.

Bramki zarządzane są za pomocą oprogramowania SALTO Pro Access SQL i HAMS SQL, które zbiera wszystkie informację spływajace z bezprzewodowej sieci zamków i bramek.

Jedna bramka może zarządzać kilkoma zamkami, co sprawia, że struktura systemu Wireless jest bardzo elastyczna.

Zalety Systemu

  salto wireless benefits

 • System SALTO Wireless łączy w jednym systemie efektywność systemu on-line oraz elastyczność i funkcjonalność systemu off-line
 • Komunikacja w czasie rzeczywistym połączona z najnowocześniejszymi elektronicznymi, zasilanymi bateriami zamkami SALTO ułatwia bezpieczne zarządzanie zapewniając jednocześnie niezrównany poziom elastyczności kontroli dostępu.
 • System stosuje szyfrowanie komunikacji radiowej AES128 bit oparte na częstotliwości IEEE 802.15.4 kanału 2,4Ghz, aby przesłać informacje z elektronicznych zamków do komputera za pomocą strategicznie rozlokowanych bramek.
 • System SALTO Wireless jest bardzo wydajny, więc zużycie baterii jest bardzo zbliżone do standardowych okuć elektronicznych zasilanych bateriami.
 • Lista zdarzeń w czasie rzeczywistym: Podgląd dostępu do drzwi w czasie rzeczywistym bez konieczności podchodzenia do drzwi.
 • Kontrola stanu drzwi w czasie rzeczywistym: podgląd stanu drzwi w czasie rzeczywistym.
 • Kontrola stanu baterii w czasie rzeczywistym: stałe monitorowanie stanu baterii w zamkach.
 • Zarządzanie kluczami: przekazywanie informacji do zamków w czasie rzeczywistym na temat zgubionych kluczy
 • Jakakolwiek ilość czy typ drzwi, może być wyposażona w system SALTO wireless za cenę niższą od standardowego systemu przewodowego.
 • Bramki działają jak anteny, zbierając informacje oraz przesyłając je z centralnego komputera do zamków elektronicznych. Jedna bramka może zarządzać kilkoma zamkami, co sprawia, że struktura systemu Wireless jest bardzo elastyczna.
 • System SALTO wireless jest kompatybilny z większością technologii kart zbliżeniowych: Mifare, Mifare Plus, Desfire, DESFire EV1, Picopass, iClass i SKIDATA oraz NFC, co daje możliwość zastosowania istniejących kart, minimalizując koszty wdrożenia systemu.

Platforma SALTO

SALTO wireless platform System SALTO Wireless jest całkowicie zintegrowany z platformą SALTO SVN, co ułatwia jego personalizację i sprawia, że łatwo dostosować go do potrzeb każdego klienta, tworząc opłacalne rozwiązanie z okuć Wireless i offline, które w każdym momencie można rozszerzyć i zaktualizować.

Wszystkie okucia SALTO są również kompatybilne z Wirtualną siecią SALTO (SVN). Więc nawet w przypadku przerwania połączenia radiowego, technologia SVN zapewnia dalszą, normalną pracę, bez uszczerbku dla bezpieczeństwa lub kontroli. Nie ma żadnych ograniczeń w dostępie, więc wszyscy użytkownicy w systemie, mogą nadal korzystać z pełnych praw dostępu do momentu, kiedy łączność radiowa zostanie przywrócona.

Bezprzewodowy system SALT Wirelass zarządzany jest przez najnowocześniejsze oprogramowanie Pro Access lub HAMS SQL, który może obsługiwać do 4.000 000 użytkowników i 64 000 drzwi. Pozwala on użytkownikom na zarządzanie pełną sieć bezprzewodową i wszystkimi istniejących urządzeniami SALTO: zamkami i wkładkami elektronicznymi.

Jednym kliknięciem myszki można skonfigurować lub dokonać zmian w sieci w czasie rzeczywistym. Zaraz po skonfigurowaniu bramek, bezprzewodowa sieć zamków automatycznie rozpoczyna komunikację, dzięki swym możliwościom samoorganizującym. Można monitorować sieć bezprzewodową, pobierać informacje na temat listy zdarzeń z zamków elektronicznych, usuwać użytkowników zdalnie i bezpiecznie zbierać stan baterii z zamków Wireless dla obsługi oraz wiele więcej, a to wszystko z jednego komputera i w czasie rzeczywistym.

A dzięki możliwościom samo naprawiającym, jeśli elektroniczny zamek straci łączność radiową z komputerem, będzie on automatycznie skanował sieć, aby znaleźć połączenia z inną bramką i przywrócić komunikację z serwerem, zapewniając w ten sposób wysoki poziom bezpieczeństwa.